Przewodnik Sudecki Magdalena Pawelska

Urodziłam się w stolicy Ziemi Kłodzkiej. Dorastałam w Kudowie Zdroju w otoczeniu lasów, łąk, tajemniczych gór, na styku trzech kultur i ciekawej historii ludzi tu mieszkających.

Od lat szkolnych, w wolnym dniu od nauki, brałam plecak i wędrowałam szlakami po ukochanych Górach Stołowych. Wiosną szukałam pierwszych kwiatów, latem ukojenia od upałów pośród labiryntów skalnych, a jesienią „karmiłam” zmysły widokiem osnutych mgłą lasów z dywanem rdzawych krzewów jagodowych i grzybów skalnych. A zimą? No cóż wówczas góry były dla mnie niedostępne.

Teraz. Wiosną szukam pierwszych kwiatów, latem ……… A zimą? Ubieram narty i biegnę u podnóża Szczelińca Wielkiego w iskrzącym od słońca śniegu ciesząc się przestrzenią.

Góry to moja pasja, odpoczynek, relaks.

Zostałam przewodnikiem sudeckim ponieważ chcę zaszczepiać w innych miłość do gór, pokazywać ich piękno i niepowtarzalność. Z zawodu jestem nauczycielką edukacji wczesnoszkolnej i terapeutą osób niepełnosprawnych. Pokazując góry swoim uczniom, opowiadam legendy i zachęcam do wędrówki po kolejnych szlakach w poszukiwaniu ducha gór.

Ludziom, którzy przyjadą do Kudowy Zdroju w poszukiwaniu przygód, atrakcji turystycznych, wędrówek czy po prostu odpoczynku oferuję pokoje gościnne – „Pokoje pod Sową”. Ma mojej stronie dowiecie się o największych atrakcjach turystycznych w regionie Ziemi Kłodzkiej.

www.sowa-kudowa.pl

Zapraszam do kontaktu:
Telefon609 221 729